پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
کد خبر: 3603

به گزارش رومشکان نیوز:

تئاللات

به گزارش خبرنگار رومشکان نیوز ، آیت الله احمد مبلغی روز پنجشنبه در جشن مبعث رسول اکرم (ص) در بوستان ولایت شهر پلدختر با تبریک عید مبعث افزود: پیروی از اخلاق و رفتار پیامبر گرامی اسلام (ص) ، پیام اصلی بعثت است.

وی یکی از فرهنگ های ضروری جامعه را سبک زندگی اسلامی دانست و گفت:انسان برای بهتر زیستن و سعادتمند شدن نیاز به الگو و شیوه صحیح زندگی دارد که به آن سبک زندگی می گویند که افراد جوامع انسانی بدون الگو نمی توانند زندگی کنند و خداوند در قرآن پیامبر را به عنوان یک الگو و اسوه حسنه معرفی کرده است .
وی بر ضرورت اشاعه سبک زندگی پیامبر (ص)تاکید کرد و افزود: سبک زندگی و مکارم و فضایل اخلاقی رسول اکرم (ص) که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده باید الگوی انسان ها باشد و این سبک می تواند اجرایی شود .
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که کلام مقام معظم رهبری در اجرای سبک زندگی اسلامی باید محقق شود گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی از نگاه مقام معظم رهبری گام مهم و اساسی در پیشبرد فرهنگ اسلامی است و این سبک با عمل به قرآن و آموزه های دینی تحقق می یابد .
وی با بیان این که سبک زندگی رسول اکرم (ص) الگوی مسلمانان در عصر حاضر شود افزود:آشنایی صرف با آموزه های دینی کافی نیست بلکه با تاسی از آموزه های دینی الگوی رفتاری رسول اکرم (ص) را در عمل به اثبات برسانیم .
آیت الله مبلغی مشکلات جامعه را دوری از سبک زندگی پیامبر (ص) دانست و تصریح کرد: سبک زندگی پیامبر اسلام (ص) حلال بسیاری از مشکلات است زیرا پیروی از این سبک حرکت در مسیر مستقیم و گام برداشتن در مسیر توحید و بندگی است .
وی با اشاره به مسایل حلال و حرام سبک رفتاری پیامبر را ارایه داد و گفت: با تبعیت از رفتارهای پیامبر اسلام (ص) می توان بسیاری از مشکلات از جمله بیماری های فرهنگی موجود در جامعه را حل کرد .
اجرای مسابقات ، مداحی ، مولودی و اجرای شعر طنز از دیگر برنامه های جشن مبعث در شهر پلدختر بود .

تئاللات


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی