پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳
کد خبر: 467

به گزارش رومشکان نیوز:

clip_image001

در اواخر هفته اخیر دفتر امام جمعه شهرستان رومشکان میزبانی برای بحث و بررسی مشکلات این شهرستان با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستانی بود .

به گزارش رومشکان نیوز:روز سه شنبه ۲۴ آذر ماه سال جاری مدیر کل میراث فرهنگی استان دکتر مهاجرانی نژاد به رومشکان آمد و پس از جلسه ای در فرمانداری این شهرستان با حضور فرماندار و شهردار شهر چغابل،به دیدار امام جمعه این شهرستان حجت السلام جمیاری در دفتر ایشان حضور یافتند.

clip_image001

به گزارش خبرنگار ما،امام جمعه شهرستان رومشکان در خواست های مردمی و مطالبات مردم را این چنین عنوان نمود:

۱-دعوت از نمایندگان ولی فقیه استان برای حضور در جلسات و مراسم های اداره کل میراث فرهنگی استان.

۲-بحث در خصوص ایجاد مکانی به نام شهدای گمنام:حجت السلام جمیاری در این خصوص توضیح دادند که میشود از تپه باستانی چغابل و یا اطراف آن برای احداث این مکان مقدس اقدام نمود.از مزایای انتخاب این مکان این است که میتوان از فرسایش آن جلوگیری کرد و همچنین میتوان آن را ترمیم و به دور آن دیوار کشید.

همچنین امام جمعه شهرستان رومشکان به این مقوله که هرساله حدود یک متر از ارتفاع آن کاسته میشود و خاک آن پایین می آید اشاره نمودند.

۳-مهم ترین بحث در خصوص اداره کل میراث فرهنگی و مردم این شهرستان طلب مطالبات مردمی می باشد.حجت السلام جمیاری خطاب به مدیر کل میراث فرهنگی استان بیان داشتند: از شما مدیر کل میخواهیم که بحث مطالبلت مردمی را حل و فصل نمایید یا املاک مردم را به آنها برگردانید که البته این بحث درست نمیباشد،و یا مطالبات مردم را پرداخت نمایید.

۴-تثبیت اداره میراث فرهنگی در شهرستان رومشکان .

مدیر کل میراث فرهنگی استان لرستان دکتر مهاجرانی نژاد در خصوص فرمایشات حجت السلام جمیاری این چنین پاسخ دادند:

.

clip_image001

.

بنده به شخصه اعتقاد دارم که برندگی و کارایی سخنان و فرمایشات ائمه جمعه برای مردم حجت است و به یقین از نمایندگان ولی فقیه در استان لرستان در خصوص حل و فصل مشکلات مردم و این اداره استفاده خواهیم نمود.همچنین در خصوص تثبیت اداره میراث فرهنگی در شهرستان رومشکان در حال تحقیق و بررسی مکانی برای ایجاد این اداره هستیم.در بحث ایجاد مکانی برای شهدای گمنام باید به حضور برسانم که با توجه به اینکه تپه باستانی چغابل در فهرست ثبت اسناد جهانی میباشد نمیتوان از این مکان استفاده کرد.ولی از آنجا که همه ما پایبند اصول انقلاب اسلامی هستیم و برای شهدا احترام خاصی قائلیم در نظر داریم که در یک تحقیق و بررسی از نقاط مختلف شهرستان رومشکان به خصوص شهر چغابل و با توجه به تمام جنبه های این امر برای احداث این چنین مکان مقدسی، مکانی را انتخاب و در این خصوص اقدام نماییم.

در خصوص مطالبلت مردم نیز در نظر داریم که تا پایان امسال تمامی مطالبات مردم را پرداخت نماییم.

همچنین باید به عرض برسانم که : ما هم اکنون در حال درست کردن غرفه هایی در اطراف قلعه فلک افلاک هستیم که از این طریق برای عرضه تولیدات فرهنگی و صنایع دستی و سنتی شهرستان های این استان هستیم.

تهیه گزارش و تصاویر :حسن امرایی خبرنگار رومشکان نیوز


نظرات کاربران
  1. دانشجو می‌گه:

    با عرض خسته نباشید خدمت مسؤلین محترم شهرستان انشاالله که امام جمعه محترم بیشتر توجه خودرا به مسایل مهم اختصاص دهد .

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی