یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
کد خبر: 1507

به گزارش رومشکان نیوز:

1605297

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی ایجاد یک بانک اطلاعات مدیریتی را برای کشور ضروری عنوان کرد تا زاین طریق جوانان با استعداد رای اداره آینده کشور شناسایی شوند. به گزارش رومشکان نیوز ، الهیار ملکشاهی عصر یکشنبه درهمایش نقش جوانان در همدلی و همزبانی، با بیان این که این همایش با نام سال آمیخته شده است، گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی نام گذاری کردند و این همایش هم در واقع در راستای تحقق این شعار برگزار شده است.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس ادامه داد: امروز خوشبختانه با وجود دو عنصر بسیار ارزشمند رهبری و وحدت، ایران اسلامی یکی از امن ترین کشورهاست و این تدبیر رهبری و وحدت مردم است که نقش بی بدیلی در امنیت این کشور ایجاد کرده است.

ملکشاهی با اشاره به ارزنده بودن نقش جوانان در هر جامعه ای، اظهار داشت: جوانان در واقع اداره کننده فردای جامعه ما هستند و کشور ما فردا باید به دست همین جوانان اداره شود؛ بنابراین باید برای جوانان سرمایه گذای کرد و بین مدیریت و این قشر پیوندی محکم ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس یادآورشد: باید یک بانک اطلاعات مدیریتی در کشور ایجاد شود تا جوان هایی که استعداد دارند شناسایی شوند تا به محض نیاز کشور به یک مدیر، بتوان از این بانک استفاده کرد.

وی از مسئولان خواست این موضوع را حداقل در استان لرستان پیگیری کنند.

الهیار ملکشاهی با بیان این که جوانان، امروز، موثرترین عنصر کشور هستند، تصریح کرد: جوانان نوک پیکان مقابله با دشمنان این سرزمین هستند.

وی یادآور شد: امروز نقش فضاهای مجازی و ماهواره ها برای منحرف کردن جوانان ما بسیار گسترده است و باید مواظب بود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس، مواد مخدر را هم یکی از موضوعات سازمان یافته دشمنان و طراحی شده استکبار جهانی برای از بین بردن جوان های این کشور عنوان کرد وگفت: شاهد مثال ما حضورآمریکا درافغانستان و چندده برابر شدن تولید مواد مخدردراین کشوراست.

ملکشاهی اظهارداشت: آن چه باعث انحراف جوان می شود، دور شدن از فطرت پاکی است که خداوند به انسان ها عطا می کند و همه مسئولان باید تلاش کنند جوانان ما خودشان را پیدا کنند.

برای تسریع «گاشمار» تلاش کنیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از نیازهای کوهدشت موضوع ایجاد زیرساخت هاست و یکی از این زیرساخت ها احداث سد گاشمار(معشوره) است و همه باید در راستای تسریع عملیات این سد تلاش کنیم.

ملکشاهی با اشاره به خشک شدن قسمتی از رودخانه کشکان، بیان داشت: خشک شدن کشکان به این خاطر است که نتوانسته ایم سیلاب های فصلی را مهار کنیم تا تابستان آن را به صورت منظم در رودخانه جاری کنیم.

وی ادامه داد: کسانی که این فکر را به جامعه تزریق می کنند که احداث سد معشوره به بخش چگنی و پلدختر خسارت وارد می کند، نظرشان کارشناسی نیست و اگر این سد ایجاد می شد سیلاب های سطحی زمستان را جمع می کرد و در زمان مناسب آب پلدختر و چگنی را تامین می کرد.

آغاز فعالیت کارخانه ذوب آهن

ملکشاهی گفت: در بخش زیرساخت های ایجاد اشتغال، کارخانه ذوب آهن کوهدشت فعالیت خود را آغاز کرده که خوشبختانه با هدف جذب برخی از جوانان ، ثبت نام را شروع کرده است و همچنین به زودی مراحل ایجاد کارخانه پتروشیمی این شهرستان آغاز خواهدشد و تمام مقدمات کارخانه لاستیک سازی فراهم شده که در واقع این موارد آینده ای روشن را برای کوهدشت رقم خواهند زد.

1605297


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی