دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر: 3631

به گزارش رومشکان نیوز:

mobarezeh1

به گزارش رومشکان نیوز : جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر به ریاست فرماندار و با حضور آقامیرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه محمدی نژاد فرماندار رومشکان ضمن تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) آسیبهای اجتماعی ناشی از استعمال مواد مخدر را بحرانی دانستند و افزودند: افزایش بی رویه مواد مخدر در جامعه فروپاشی خانواده های ایرانی را نشانه رفته است. مواد مخدر عامل بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی است و موجب افزایش آمار طلاقها، درگیریهای خانوادگی، سرقتها و تجاوز به حقوق دیگران گردیده است.

فرماندار رومشکان در ادامه استفاده از تکنولوژی در تولید مواد مخدر جدید را زنگ خطری برای همه جوانان و خانواده ها عنوان نمودند و گفتند: ابزار اعتیاد جدید کاملاً بروز هستند و از تکنولوژی و فن آوریهای نوین جهت بهره وری در تولید انواع مواد مخدر جدید استفاده می شود که جای نگرانی دارد و می طلبد که همه اقشار جامعه نسبت به این امر آگاه شوند و در این راستا آموزشهای لازم داده شود.

محمدی نژاد آموزش افراد و فرهنگسازی را مهمترین ابزار مقابله با اعتیاد برشمردند و از اداره آموزش و پرورش خواستند تا از همان سنین کودکی دانش آموزان را نسبت به آسیبهای ناشی از مواد مخدر و عواقب آن آموزش دهند و جا دارد که در این زمینه مبحثی درسی در کتابهای دانش آموزان گنجانده شود.

فرماندار در پایان سخنان خود از نهادهای مرتبط با مبارزه با مواد مخدر خواستند که در مقابله با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر کوتاهی نکنند و برخورد جدی و قاطع با خاطیان داشته باشند. ایشان همچنین خواستار جمع آوری و پلمپ مراکز توزیع و استعمال قلیان شدند.

mobarezeh1 mobarezeh3 mobarezeh4


نظرات کاربران
 1. علی می‌گه:

  تشکر میکنم ولی ی کم جای بهبود داره

 2. علی می‌گه:

  تشکر میکنم ولی باید گسترده تر شه

 3. اصغر گراوند می‌گه:

  اموزش و پرورش/ تصاویر استعمال قلیان در کتاب‌هایی که برای کودکان گروه سنی الف و ب چاپ می‌شود را اصلاح کند.این تصاویر باعث میشه که کودکان سنین ابتدایی از همون کودکی با قلیان و سایر مواد دخانی آشنا بشن,اگه فرهنگ سازی میخواید انجام بشه باید از خانه و مدرسه شروع کنیم.
  ـ

 4. رمادی3 می‌گه:

  با سلام و خسته نباشی و تشکر از مدیران و مسئولین شهرستان
  اما یه گله،خدایی در سطح شهر چقابل با پیک موتوری مواد مخدر از هر نوعی رو به دست مشتریان می رسونند اما از سوی نیروی انتظامی کوچکترین اقدامی صورت نمی گیرد.

 5. رومشگانی می‌گه:

  در بسیاری از محله های چغابل آشکارا داره مواد فروشی انجام میگیره ولی نیروی انتظامی به راحتی از این قضیحه میگذره و تشکر میکنم از نیروی انتظامی بخاطر جمع آوری قلیونی های سطح شهر چغابل

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی