شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر: 1217

به گزارش رومشکان نیوز:

زلزله خرم‌آباد

در پی وقوع ۱۱ زمین‌لرزه دیشب در خرم آباد ، مدیریت ستاد بحران لرستان به ریاست استاندار ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه بامداد تشکیل جلسه داد. به گزارش رومشکان نیوز : بر اثر زلزله شب گذشته منازل مسکونی ۵ روستا در جنوب خرم‌‌آباد دچار خسارت شدند، اما خوشبختانه این زلزله تلفات جانی نداشته است.
به همین دلیل با دستور استاندار دستگاه‌های عضو ستاد بحران در حالت آماده باش برای مدت ۴۸ ساعت قرار گرفتند.


مدیر کل مدیریت بحران استانداری نیز به خبرنگار یافته گفت: پیش‌بینی این که در زیر زمین ممکن است چه اتفاقی روی دهد، غیر ممکن است.
رضا آریایی‌فر با با بیان این که وقوع چند پس لرزه پس از یک زمین‌لرزه بزرگ امری عادی نشانه‌ی خوبی برای آزاد شدن انرژی زمین است به شرطی که درجه‌ی آن از درجه ی زمین‌لرزه‌ی اصلی بیش‌تر نباشد، افزود: این اتفاق پس از زمین‌لرزه‌ی ۴٫۳ ریشتری شب گذشته خرم‌‌آباد در حال روی دادن است.
از ساعت ۲۲ و ۳۴ دقیقه پنج‌شنبه شب ۳۱ اردی‌بهشت تا ساعت ۲ و ۴۰ دقیقه بامداد جمعه یکم خردادماه، ۱۱ زمین لرزه که بزرگی آن‌ها از یک ریشتر تا ۴٫۳ ریشتر بوده است، به وقه پیوست.
اولین زمین‌لرزه که بزرگ‌ترین آن‌ها نیز بود در ساعت ۲۲ و ۳۴ دقیقه پنج‌شنبه روی داد و به دلیل این که در ۴ کیلومتری از عمق زمین به وقوع پیوست، شدت آن در تمام نقاط خرم‌آباد احساس شد و باعث ایجاد وحشت بین بیساری از مردم گردید که به همین دلیل منازل خود را ترک کردند و ساعتی را در بیرون از خانه سپری کردند.
کانون اصلی این زمین‌لرزه ۷ کیلومتری خرم‌آباد، ۳۲ کیلومتری زاغه و ۳۳ کیلومتری محمودوند گزارش شده است.
اما پس از وقوع این زمین‌لرزه و تا زمان تنظیم خبر، ۱۰ پس‌لرزه دیگر نیز اتفاق افتاده که بزرگ‌ترین آن‌ها ۲٫۹ ریشتر ساعت ۳۸ دقیقه بامداد جمعه در عمق ۵ کیلومتری زمین روی داد.
سایر زمین‌لرزه‌ها در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داده‌اند:

 

برچسپ:

»,


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی