شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴
کد خبر: 2658

به گزارش رومشکان نیوز:

matbouat

مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور با حضور در لرستان، اجرای «طرح اشتراک مطبوعات»را تشریح کرد.
علی اکبر بهبهانی در نشست با مدیران مسئول نشریات محلی استان لرستان افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رونق دادن به وضعیت مطبوعات محلی نیمی از بهای حق اشتراک نشریات محلی را پرداخت می کند. شهروندان در سراسر کشور می‌توانند از این امکان برای اشتراک نشریه‌ مورد علاقه‌ خود را انتخاب و هر شهروند می‌تواند تا پنج عنوان نشریه را مشترک شود.بهبهانی سیستم اشتراک را به سه بخش خواننده، مدیر مسئول و توزیع کننده تقسیم کرد و افزود: خوانندگان حق دارند تا دو روزنامه، دو هفته‌نامه و یک ماهنامه را به صورت رایگان دریافت کنند.
وی ادامه داد: مدیران مسئول نشریات در این طرح موظف است تا ۱۰ درصد قیمت روز جلد نشریه را به تعداد نسخه های چاپ شده پنجم هر ماه به حساب ناشران واریز کند.
مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور پرداخت ۱۰ درصد قیمت روز جلد نشریه را به عنوان حسن انجام کار مدیران مسئول دانست و گفت: تمام مبالغ مربوط به نیم بهای نشریات مستقیماً به حساب مدیرمسئول یا صاحب امتیاز نشریات واریز می شود. وی اظهار کرد: پی‌گیری نوع توزیع هم از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد گرفت.
بهبهانی ضمن اشاره به توزیع روزنامه، هفته‌نامه و ماهنامه به صورت رایگان در اختیار مردم، افزود: با این اقدام مردم به مطالعه نشریات عادت می کنند تا جایی که حتی در صورت توقف این طرح بسیاری از افراد خرید نشریه را در سبد خرید روزانه خود قرار خواهند داد.

وی هدف اصلی این طرح را، ارتقای سطح دانش عمومی و تخصصی جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه و مطبوعه‌خوانی در کشور و همچنین حمایت هوشمند از سازمان و بدنه‌ اجرایی مطبوعات از طریق ایجاد سامانه‌ مکانیزه‌ اشتراک با تخفیف ویژه دانست.

مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور گفت: با این طرح، بخشی از یارانه‌ دولت در بخش مطبوعات در مقصد پرداخت می‌شود تا با پایین آمدن بهای اشتراک، امکان آن‌که محصولات فرهنگی در سبد خانوار قرار گیرد، افزایش یابد.

بهبهانی در خصوص زمان اجرایی شدن این طرح، افزود: این طرح از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته شروع شد و تا کنون حدود ١٠٠ روزنامه و مجله با مجریان این طرح قرارداد بسته‌، واحد اشتراک خود را به آن‌ها سپرده‌ و امکان اشتراک نیم‌بها را برای مخاطبان خود فراهم آورده‌اند.

سامانه اینترنتی اشتراک مطبوعات در روزهای آینده با امکان واریز وجه اشتراک فعال می‌شود

مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور گفت: به زودی «سامانه اینترنتی اشتراک» با امکان واریز وجه اشتراک فعال می‌شود و همه شهروندان می‌توانند با پرداخت اینترنتی، نشریه‌ دلخواه خود را تا سقف نیم بها مشترک شوند.

مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور افزود: طرح اشتراک نیم‌بهای نشریات ، محصولات فرهنگی در سبد خانوار قرارمی گیرد.

بهبهانی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ روزنامه در کشور را فعال است گفت: حدود یک هزار و ۹۰۰ ماهنامه و هفته نامه به طور مستمر منتشر می‌شوند.

 

matbouat


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی