شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
کد خبر: 3578

به گزارش رومشکان نیوز:

j9

به گزارش خبرنگار رومشکان نیوز “جهانگیری” به همراه وزیر نیرو و معاونان وزرای راه و شهرسازی و نفت، وزرای تعاون و بهداشت برای افتتاح سد حوضیان الیگودرز ،پتروشیمی لرستان، تونل انحراف سد آبسرده بروجرد و بیمارستان ۹۶ تختخوابی الیگودرز همچنین شرکت در جلسه شورای اداری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی ۱۴/۲/۱۳۹۵ به خرم‌آباد آمد.

به گزارش خبرنگار رومشکان نیوز ” جهانگیری” به همراه وزیر نیرو و معاونان وزرای راه و شهرسازی و نفت، وزرای تعاون و بهداشت برای افتتاح سد حوضیان الیگودرز ،پتروشیمی لرستان، تونل انحراف سد آبسرده بروجرد و بیمارستان ۹۶ تختخوابی الیگودرز همچنین شرکت در جلسه شورای اداری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی امروز به خرم‌آباد آمد. اقدامات انجام شده توسط تیم وزیران در این سفر تا کنون به شرح ذیل می باشد:

-بهره‌برداری از بیمارستان ۱۴۶ تختخوابی الیگودرز با اعتباری بالغ‌بر ۳۷۰ میلیارد ریال و زیربنای ۱۲ هزار مترمربع که دارای تمامی بخش‌های درمانی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه، اطفال، داخلی، جراحی، زنان، آی سی یو، سی‌سی‌یو و مرکز فوریت‌های پزشکی است.

-با بهره‌برداری از سد حوضیان قرار است آب سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی الیگودرز که ۷۵ درصد اراضی توسعه‌ای و ۲۵ درصد بهبود اراضی فعلی بوده تأمین شود، قابل ذکر است که سد حوضیان با عرض تاج ۱۰ متر طول تاج ۵۳۳ متر، و ارتفاع ۷۳ متر،ظرفیت ۳۲ میلیون متر مکعب حجم ذخیره آب دارد.

-پتروشیمی لرستان با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن اتیلن سبک و سنگین خطی با سرمایه‌گذاری ۲۳۳ میلیون یورویی از محل تسهیلات بانک صنعت و معدن تکمیل شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان یه عنوان تامین کننده هزینه ساخت این پروژه با بیان اینکه پتروشیمی لرستان برای ۵۸۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است افزود: با راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی این رقم تا ۵ هزار فرصت شغلی افزایش پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است که پتروشیمی لرستان در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار ساخته شده است؛ محصولات تولیدی در این طرح سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی سنگین و ۳۰ هزار تن در سال بوتن است.

لازم به ذکر است تا پایان سفر “جهانگیری” و تیم همراهش سایر طرح ها نیز افتتاح خواهند شد .

j5 j6 j7 j8 j9 j10 j11 j1 j2 j3


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی