شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر: 1306

به گزارش رومشکان نیوز:

dsc_0175

به گزارش رومشکان نیوز : حجت الاسلام والمسلمین انصاری معاون امور مجلس ریاست محترم جمهوری درمراسم کلنگ زنی طرح ذوب آهن رومشکان اظهار داشتند: ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید است .
حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با وجود همه محدودیت ها نرخ تورم را به ۱۵ درصد کاهش داده است گفت:  علی الرغم توطئه های دشمنان در کاهش قیمت نفت ، بودجه عمرانی کشور در سال ۹۳ به ۳۳ هزار میلیارد تومان افزایبش پیدا کرد

ایشان ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور و خروج از رکود را یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید دانست و افزود به رغم تمام مشکلات زمینه پیشرفت های اساسی بدست آمده است و ان شاء ا… شاهد بهبود هرچه بهتر امور خواهیم بود.

ایشان با اشاره به توطئه های دشمنان در کشور های عراق ، سوریه ، یمن و … افزود باید قدر امنیت موجود در کشور را دانست و برای تثبیت آن کوشید .

معاون امور مجلس رئیس جمهور ایجاد امید و نشاط در بین جوانان را از راههای ثببیت امنیت دانست و گفت : جوانان ما وقتی به آینده امیدوار می شوند که از شغل مناسب ، درآمد مکفی ، آزادی اسلامی و حضورپر نشاط در عرصه های مختلف برخوردار باشند .

ایشان در پایان ضمن تقدیر از سرمایه گذار شرکت ذوب آهن رومشکان گفت : امروز احداث کارخانه و فعالیت در عرصه اقتصاد و ایجاد شغل پایدار کمتر از ساختن مسجد و حسینیه نیست .

استاندار لرستان در مراسم کلنگ زنی ذوب آهن شهرستان رومشکان: روحیه مشارکت پذیری مردم رومشکان فرصتی مناسب جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان است

مهندس بازوند در جریان مراسم کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن رومشکان با بیان اینکه وجود نیروهای تحصیل کرده در رومشکان یکی از ظرفیت های بسیار خوب جهت توسعه شهرستان است عنوان کرد : روحیه مشارکت پذیری مردم رومشکان فرصتی مناسب جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان است .

ایشان فرهنگ کار و کارآفرینی بالا را از نقاط قوت مردم رومشکان دانست و اظهار امیدواری کرد بتوانیم با فراهم کردن زیرساخت های لازم فرصت سرمایه گذای و اشتغال جوانان مستعد و تحصیل کرده شهرستان را فراهم نمائیم.

مهندس بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چالش کم آبی در شهرستان های کوهدشت و رومشکان به مرز هشدار رسیده است افزود : میانگین زمین های آبی کشاورزی در کشور ۴۵ درصد است که این رقم با وجود اینکه شهرستان در محاصره دو رودخانه کشکان و سیمره است ۱۰ درصد می باشد . استاندار لرستان در ادامه خواستار آبی شدن اراضی کشاورزی رومشکان شد تا بتوان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد که البته این موضوع بستکی به تسریع در عملیات اجرائی سد معشوره دارد.

ملکشاهی نماینده مردم شهرستان های کوهدشت و رومشکان در جریان مراسم کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن رومشکان با بیان اینکه مشکل کم آبی اصلی ترین مشکل شهرستان رومشکان است افزود : نجات شهرستان های کوهدشت و رومشکان در گروه تسریع در عملیات اجرائی سد معشوره است .
آقای ملکشاهی عنوان کرد:  در جلسه هیات دولت اجازه برداشت ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از پشت سد سیمره داده شد خواستار اجرائی شدن مصوبه هیئت دولت شد.

فرماندار رومشکان در جریان مراسم کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن خواستار رفع مشکل آب شرب و کشاورزی شهرستان رومشکان شد

در این مراسم آقای محمدی نژاد ضمن ارائه گزارشی مختصر از اقدامات صورت گرفته در طی مدت ۱۶ ماهه استقرار فرمانداری رومشکان به بیان برخی مشکلات شهرستان از جمله مشکل آب شرب شهرستان ، نبود بیمارستان ، نبود فضای دانشگاهی و ورزشی پرداخت و خواستار رسیدگی به مطالبات مردم و رفع مشکلات شد

وی نرخ بیکاری ۴۲ درصدی را از اصلی ترین مشکل رومشکان دانست و اظهار امیدواری کرد با  با فراهم کردن زمینه آبی شدن زمین های کشاورزی از طریق برداشت آب از سد سیمره و تسریع در روند اجرائی شدن سد معشوره گامی موثر در این جهت برداشته شود .

امام جمعه محترم شهرستان در جریان مراسم کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن رومشکان گفت : هماهنگی بسیار خوبی بین مردم و مسئولین شهرستان وجود دارد و مجموعه شهرستان در جهت خدمت به مردم تلاش می کنند .

ایشان مشکل آب شرب شهرستان ، نبود بیمارستان ، نبود فضای دانشگاهی و حوزوی را از جمله خواسته های به حق مردم شهرستان دانست و خواستار رفع مشکلات مردم شهرستان شد

منبع: پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رومشکان


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی