پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴
کد خبر: 3001

به گزارش رومشکان نیوز:

saeed_shahrokhi

به گزارش رومشکان نیوز : رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: «هفتاد درصد کاندیدا های اصول‌گرا را هیئت‌‌ های نظارت تأیید صلاحیت کرده‌اند در حالی که بیست درصد اصلاح‌طلبان تأیید شده‌اند. سید سعید شاهرخی ظهر یکشنبه،۲۷ دی‌ماه ۹۴ در نشست بخشداران و معاونان و فرمانداران استان در خرم آبادگفت: تعداد کل کاندیداهای اصلاح‌طلب باقی مانده در صحنه‌ی رقابت ۹۲ نفر بوده است که هشتاد درصد رد صلاحیت شده‌اند و فقط بیست درصد تأیید صلاحیت شده اند.


معاون سیاسی استاندار بیان داشت:«در ابتدا تعداد ۳۰۷ نفر ثبت‌نام کردند و هفت نفر قبل از بررسی صلاحیت‌های هیئت‌های اجرایی، انصراف دادند و در مرحله‌ی هیئت‌های اجرایی براساس استعلام از مراجع چهارگانه فقط هفده نفر رد صلاحیت شدند یعنی فقط پنج درصد رد صلاحیت و ۹۵ درصد تأیید صلاحیت شدند».

شاهرخی افزود:«در مرحله‌ی بعدی که مرحله‌ی بررسی صلاحیت کاندیداها توسط هیئت‌های نظارت بود از مجموع ۲۹۷ نفر کاندیدا، تعداد ۱۴۹ نفر تأیید صلاحیت و تعداد ۱۴۸ نفر نیز رد صلاحیت شدند؛ به این معنی که تقریباً پنجاه درصد از کاندیداها در این مرحله در استان لرستان تأیید و پنجاه درصد هم رد شدند».

وی ادامه داد:«از تعداد ۹۱ نفر کاندیدای اصولگرا نیز ۲۷ نفرشان رد صلاحیت شده‌اند و ۶۴ نفر تأیید صلاحیت؛ به عبارت بهتر از بین کاندیداهای اصولگرا ۳۰ درصد رد صلاحیت و ۷۰ درصد تأیید صلاحیت شده‌اند».

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان توضیح داد:«تعداد ۱۱۴ نفر نیز به‌عنوان کاندیدای مستقل در استان لرستان ثبت‌نام کردند که از این تعداد۶۶ نفر تأیید صلاحیت و ۴۸ نفر نیز رد صلاحیت شده‌اند».

از شورای محترم نگهبان انتظار تجدیدنظر داریم تا مشارکت حداکثری محقق شود

سیدسعید شاهرخی تشریح کرد:«با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فراهم کردن زمینه‌ی حضور حداکثری مردم در انتخابات، ضرورت دارد همه‌ی سلایق در انتخابات حضور داشته باشند و از شورای محترم نگهبان هم انتظار می‌رود به این نکته‌ی مهم در بررسی اعتراضات توجه کند».

وی توضیح داد:«وقتی کاندیداهای گونه‌گون با سلایق سیاسی متنوع در عرصه‌ی رقابت انتخابات حضور داشته باشند مردم هم انگیزه‌ی بیشتری برای شرکت در انتخابات خواهند داشت و به همین علت، باید زمینه‌ی رقابت را در انتخابات فراهم کرد».

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد:«کسانی که رد صلاحیت شده‌اند تا پانزدهم بهمن‌ماه فرصت اعتراض دارند و شانزدهم همین ماه نیز نتایج اعتراضات اعلام می‌شود و ما هم در چارچوب وظایف قانونی، از حقوق همه‌ی کاندیداها دفاع می‌کنیم و امیدواریم شورای محترم نگهبان هم زمینه‌ی حضور همه‌ی سلایق سیاسی در بین کاندیداها را فراهم کند».

گفتنی است انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری به صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

 

saeed_shahrokhi


نظرات کاربران
  1. محمدی می‌گه:

    چرا آقایان به وظایف قانونی خود آگاه نیستند شما مسئول ستاد انتخابات استان لرستانیدکه باید بی طرف باشید نه مسئول ستاد اصلاح طلبان بخدا وقتی این مطلب دیدم ترسیدم مردم برداشت غلطی از این صحبت ایشان داشته باشندکه مجریان انتخابات بی طرف نیستند و این ذهنیت وگمان ایجاد بشود که آقایان مجریان بی طرفی نباشند. چراباید غیر قانونی وغیر مسئولانه حرفی بزبان آورده بشود که مردم احساس کنند که رای آنها مختوش خواهد شد گناه این ذهنیت ها اگر چه بعضاً ناصواب هم خواهد بود به عهده این افراد است که غیر حرفه ای مطلبی که به او ربط ندارد بزبان می آورندالبته هیچ کس نیست از رد صلاحیت کسی خوشحال بشود ولی وظایف مجریان انتخابات نیست پیگیر موضوع باشند این وظایف کاندیداهای رد صلاحیت شده و احزاب و گروههای سیاسی است که از مجاری قانونی پیگیر موضوع باشند

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی