پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴
کد خبر: 1430

به گزارش رومشکان نیوز:

IMG_0003

در شب بیست و دوم از ماه مبارک رمضان یک هزار و ۲۰۰ نفر از ایتام کمیته امداد شهرستان کوهدشت از طریق یک خیر بومی اطعام شدند.
به گزارش رومشکان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهرستان کوهدشت در این مراسم که با حضور دکتر ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس، منتظری مدیرکل کمیته امداد استان ، محمدی فرماندار شهرستان و جمع کثیری از خانواده های ایتام برگزار گردید[…]

،با تقدیر از این اقدام نیکوکارانه خیّر بومی و همچنین زحمات امدادگران کمیته امداد امام (ره) در یاری رسادن به محرومین گفت:برگزاری این گونه ضیافت ها مورد رضایت خداوند متعال و پیروی از سیره و روش نیکوی اطعام و یتیم نوازی امیرالمومنین علی (ع) و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است.
حجت الاسلام طهماسبی همچنین به برگزاری ضیافت های افطاری در شبهای گذشته در روستاهای این شهرستان از محل کمکهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: زحمات امدادگران شهرستان در راستای برگزاری این ضیافت های افطاری قابل تقدیر است.

IMG_0030
دکتر ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس و نماینده مردم شهرستانهای کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی نیز از این اقدام کمیته امداد و خیرین تقدیر کرد و افزود: این سفره های با فضیلت امداد به تبعیت از سیره و روش حضرت علی (ع) است که این نهاد مقدس در یاری رساندن به محرومین با کمک خیرین برگزار می کند.

IMG_0036
وی با بیان اینکه کمک به مستمندان و افراد نیازمند جامعه از برکات افکار و اندیشه ی ناب امام راحل و امری مقدس است، ادامه داد: اگر انسان بتواند به یک هم نوع خود کمک کند و مانع از بین رفتن وی شود مانند این است که به کل بشریت کمک نموده است و بحمداله امروز کمیته امداد در سطح وسیعی از جامعه در کمک به نیازمندان و رفع مشکلات آنان عملکرد بسیار چشمگیری داشته است و ما به نمایندگی از مردم و مسئولین قدردان زحمات امدادگران این نهاد هستیم.
دکتر ملکشاهی در ادامه سخنان خود با تقدیر از عملکرد کمیته امداد شهرستان کوهدشت در خدمترسانی به محرومین، اظهار داشت: کار در امداد امری بسیار حساس و فرصتی برای جلب رضایت خلق و خداوند برای امدادگران این نهاد مقدس است که باید آنرا مغتنم شمرده و در رفع نیاز یتیمان و زنان بی سرپرستی که جز خداوند پناهگاهی ندارند نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

IMG_0056
رئیس کمیسون قضایی مجلس در ادامه سخنان خود با تقدیر از خیرین در همکاری با این نهاد جهت رفع مشکلات نیازمندان جامعه، ادامه داد: این وظیفه ی مسئولین است که از خدمات متنوع امداد به نیازمندان به عنوان بزرگترین دستگاه حمایتی در سراسر دنیا تقدیر نمایند.
نماینده مردم شهرستانهای کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی خدمات امداد را بسیار مثبت و تاثیرگذار دانست و افزود: وجود ۵۰ نخبه علمی، ورزشی، هنری و قرآنی در بین خانواده های تحت حمایت کمیته امداد کوهدشت و همچنین بسیاری از افراد تحت حمایت این نهاد در سطح کشور که اکنون از اساتید برجسته دانشگاهها می باشند خود گواهی بر تاثیر این نهاد در ارتقاء همه جانبه ی خانواده های تحت حمایت می باشد.

IMG_0012
همچنین در ادامه این مراسم منتظری مدیرکل کمیته امداد استان گفت: این ضیافت افطاری در کوهدشت با هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیون تومان برپا گردیده که کل هزینه آن توسط یک خیر کوهدشتی پرداخت شده و کمیته امداد این شهرستان مجری برپایی این ضیافت بوده است.
منتظری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم افطاری در سراسر شهرهای استان برگزار و بیش از ۱۰۵ هزار نفر از ایتام و مددجویان تحت پوشش در این مراسم شرکت می نمایند.

IMG_0051
مدیرکل کمیته امداد لرستان اظهار داشت: از سوی دفترمقام معظم رهبری مبلغ ۷۰ میلیون تومان برای برگزاری مراسم افطاری به لرستان اختصاص داده شده که توسط حجت الاسلام میرعمادی، نماینده معزز ولی فقیه در لرستان، بین شهرستان های استان توزیع شده است.
منتظری همچنین از طرح سرکشی مسئولان از خانواده های نیازمند خبرداد و بیان داشت: سال گذشته مسئولان از ۱۰۲۶خانوار نیازمند استان سرکشی نموده و ۱۲۲ میلیون تومان به این خانوارها اهدا گردید.

IMG_0063
وی ادامه داد: امسال هم موفق شدیم این روند را دنبال کنیم به گونه ای که بیش از ۹۰ نفر از مدیران ارشد استان به ویژه استاندار و امام جمعه خرم آباد چندبار دراین امر خداپسندانه شرکت نموده اند.
در انتهای این مراسم از چند خیّر همکار با کمیته امداد کوهدشت در برگزاری ضیافت های افطاری با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.
 

برچسپ:


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی