شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر: 1274

به گزارش رومشکان نیوز:

1605297

نماینده مردم رومشکان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فضای دانشگاهی در رومشکان صفر است خواستار ایجاد دانشگاه در این شهرستان شد.به گزارش رومشکان نیوز: الهیار ملکشاهی ظهر دوشنبه در مراسم کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن رومشکان با بیان این که شاخصهای امنیت شهرستان رومشکان برای سرمایه گذاری نزدیک به امنیت حداکثری است، گفت: در این شهرستان شاهد هیچ گونه حادثه و جرم خطرناکی نبوده ایم و رومشکان در قیاس با کشور بهترین وضعیت را از نظر امنیت را دارا است.
نماینده رومشکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رومشکان مردمی بسیار فهیم و با فرهنگ و تحصیل کرده دارد که پشتیبان و حامی نظام هستند و در هرحالی درخدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هستند.

ملکشاهی اظهار داشت: سابقه تمدن رومشکان از نظر باستانی کاملا مشخص است و وجه اصلی این شهرستان شاید این باشد که زمانی رومیان دراین منطقه با شکست مواجه شده اند.

وی افزود: نشانه تمدن این منطقه تپه باستانی چغابل بوده که واقعا هویت این شهرستان است و در مرکز آن قرار دارد و امروز مردم این دیار میراث دار خوبی برای این تمدن بسیار بزرگ هستند.

ملکشاهی بیان داشت: در طول چندسال گذشته کارهای بسیار بزرگی در رومشکان انجام شده و ارتقای آن به شهرستان، نقطه آغاز توسعه در رومشکان بوده است و این کار بسیار عظیم و ماندگاری خواهد بود.

نماینده مردم رومشکان با بیان این که کارهای بسیار خوبی در رومشکان انجام گرفته است، گفت: گازرسانی به شهرچغابل و تمام روستاهای آن به طور کامل انجام گرفته است و شاید این شهرستان یکی از اولین شهرستان های کشور بوده که به طور کامل گازرسانی شده است.

ملکشاهی بیان داشت: دربخش انرژی که دربحث آن با مشکل مواجه بودیم، پست ۶۴.۵ کیلو ولتی برق رومشکان درحال احداث است که به زودی به بهره برداری خواهدرسید که با وجود این پست نه تنها برق رومشکان بلکه در شعاع بسیار بزرگی می توان برق منطقه را تامین کرد.

وی با اشاره به عملیات جاده های در دست احداث کوهدشت و رومشکان اظهارداشت: تمام جاده بین کوهدشت و رومشکان از ابتدا تا انتها به صورت چهارخطه در حال اجرا بوده که از پروژهای عملیاتی است که درآینده ای نزدیک با ۲۲ میلیارد تومان اعتبار خاتمه خواهدیافت.

ملکشاهی تصریح کرد: رومشکان از نظر منابع انسانی یکی از غنی ترین مناطق کشوراست که نیروهای بسیار کارآمدی با شرایط مدیریتی دارد.

ملکشاهی مشکل کمبودآب را اصلی ترین مشکل رومشکان عنوان کرد و ادامه داد: نجات رومشکان و کوهدشت در گرو تسریع در عملیات سد «گاشمار» به عنوان تامین کننده قسمتی از آب کشاورزی و آب شرب منطقه است.

وی یادآورشد: در هیئت دولت تصویب شده که کوهدشت و رومشکان اجازه برداشت ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از پشت سدسیمره را داشته باشند و این مصوبه در دولت فعلی تعریف و تایید شده است.

ملکشاهی با بیان این که فضای دانشگاهی در رومشکان صفر است خواستار ایجاد دانشگاه در این شهرستان شد.

«رومشکان» دانشگاه ندارد/ مشکل برق شهرستان رفع می شود


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی