یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴
کد خبر: 2987

به گزارش رومشکان نیوز:

entekhabat

رومشکان نیوز ، سید سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی استانداری و رییس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه حضور کاندیداهای مختلف از همه سلایق سیاسی در بین تایید شدگان میتواند نوید بخش انتخاباتی بسیار پرشور و حماسی در استان باشد،گفت:کار بررسی صلاحیت کاندیداها در هیئت های اجرایی به پایان رسید و نتایج به هیئت نظارت استان ارسال شده است.

وی با اشاره به این که ۳۰۷ نفر در استان لرستان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند اظهار کرد: قبل از رسیدگی به صلاحیت ها،۷ نفر از کاندیداها انصراف داده و پس از پایان بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی شهرستان های استان، صلاحیت  ۲۸۳ نفر تایید و۱۷ نفر رد صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات استان گفت: همه افرادی که رد صلاحیت شده اند بر اساس استعلام از مراجع چهارگانه بوده و هیچ داوطلبی در استان بر اساس سلیقه شخصی رد صلاحیت نشده است.

شاهرخی در ادامه خاطر نشان ساخت : داوطلبان رد صلاحیت شده از روز ۱۵ دی ماه به مدت ۴ روز فرصت دارند تا شکایت خود را طرح و مراتب اعتراض خود را به هیات نظارت بر انتخابات اعلام نمایند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بی طرفی توسط تمام عوامل اجرایی و نظارت،گفت:با اطمینان بخشی به مردم و تبیین سیاست های مبتنی بر سلامت و صحت انتخابات،شاهد حماسه ای بزرگ و حضوری تاریخی در انتخابات خواهیم بود.

گفتنی است انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود که مردم استان لرستان برای سرنوشت ۹ کرسی در خانه ملت و دو کرسی خبرگان رأی می‌دهند.

 

entekhabat


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی