شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴
کد خبر: 2780

به گزارش رومشکان نیوز:

1

با اطمینان می توان گفت حفاظت از تنها زیستگاه انسان (کره زمین) وظیفه ی همیشگی و همگانی همه ی ماست و نگهداری و توسعه ی جنگل به عنوان کاملترین اکوسیستم می تواند تبلور این وظیفه خطیر ما باشد. جمعی از جوانان و دلسوزان شهرستان رومشکان بر آن شدند تا در یک حرکت نمادین و سمبلیک رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه هفته جاری (۱۳۹۴/۰۹/۲۷) با همراهی و همگامی مردم فهیم دیارمان در موقعیت کوه نثار اقدام به کاشت بذر بلوط نمایند، تا بدینوسیله دین خویش را نسبت به زیستگاه خود و نسلهای آینده ادا کرده باشند.


بی شک باید بیاموزیم که طبیعت ارث پدرانمان نیست، بلکه امانت فرزندان آینده اس؛ و چه بهتر آن است که در این حرکت سمبلیک پیر و جوان زن و مرد حضور داشته باشند تا در کنار هم آینده ای بهتر را برای فرزندانمان نوید دهیم. نویدی که با تجارب ارزنده همراه باشد و حاوی درس های بزرگ و به یاد ماندنی باشد.

جوانان مسئولیت پذیر شهرستان ضمن تقدیر از مساعی شیفتگان محیط زیست در این راستا یادآور شدند: که عزیزان لازم است برای کاشت بذرهای مورد نظر ابزارهای (بیل و کلنگ) را همراه داشته باشند.
ما در کلاس درس آموخته ایم که بقای چرخه ی حیات به وجود گیاهان وابسته است و بدون گیاهان هیچ موجود زنده ای دوام و بقاء نخواهد داشت.
به همین منظور از همه دوستداران و فعالان محیط زیست و شهروندان ارجمند دیارمان درخواست می گردد تا با همراهی جوانان بی ادعای شهرمان گامی در جهت تعالی و آبادانی شهرمان برداریم. شایان توجه است در ادامه اطلاعات تکمیلی منعکس می گردد تا روزی به یاد ماندنی را در شهرستان رومشکان دیارنخبگان داشته باشیم و دیگران به نیکی از آن یاد نمایند.

2
پایگاه خبری رومشکان نیوز به نمایندگی از مردم این دیار، کارکرد های مسئولانه همشهریان ارجمند را به نیکی می ستاید و از عموم جوانان و اصحاب رسانه درخواست می نماید تا با تمام توان و بسیج کلیه نیروهای مردمی در این نهضت ارزشی با ایجاد فضایی سبز (شهرستان رومشکان) کمر همت ببندیم، به امید آنکه دغدغه ی دلسوزان منتج به نتیجه شود و زیبایی و نشاط را برای شهرستان رومشکان به ارمغان آوریم.

بیائیم همه با هم خالق زیبایی از خلق وحدت و یکدستی مردمان فهیم دیارمان باشیم ، امید است تصاویر مخابره شده در دنیای مجازی حرکت های انجام گرفته در مناطق دیگر را کم رنگ تر از همیشه نشان بدهیم .

1

وعده ی ما :
 ۹ صبح جمعه ۲۷ آذر ماه ۹۴

در محل:

شهر چغابل – میدان امام خمینی (ره)

پایگاه خبری رومشکان نیوز از تمام شما عزیزان دعوت مینماید که در این امر خطیر ، حضور به عمل رسانید. با


نظرات کاربران
  1. احسان پورنظر می‌گه:

    سلام خطاب بنده به مسولین شهرستان حال طبیعت شهرستان خوب نیست !!
    بلوط‌های رومشگان علی الخصوص روستای ولیعصر(عج) قاطرچی دچار خشکیدگی زیادی شده‌اند. گونه‌هایی مانند گیرج را کم‌تر می‌بینیم چرای بی رویه دام ها در مناطق کوهپایه ای زیان های جبران ناپذیری به بخش محیط زیست و زیرساخت های کشاورزی اعمال کرده که باید فکر و تدبیری پیاده کرد. از موضوع محیط زیست که بگذریم تازه میریسم سر بحث امکانات ضعیف شهرستان رومشگان از قبیل ضعیفی برق و نبود آب آشامیدنی سالم و صدها مشکل حاد و نیمه حاد در سطح شهرستان پس کجایین این مسولین در ضمن جناب ملکشاهی نماینده شهرستان هیچکدام از انتظارات مردم این دیار رو برآورده نکردند خواهان رسیدگی شما مسولین هستیم…. جمعی از فرهنگیان و بسیجیان شهرستان

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی