پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴
کد خبر: 2966

به گزارش رومشکان نیوز:

inde

به گزارش رومشکان نیوز :صبح دیروز ۲۱ دیماه سال جاری ، سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رومشکان میزبان خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان رومشکان ،کوهدشت و پلدختر بود.این نشست خبری فرماندار رومشکان پیرامون انتخابات آینده مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و برخی مسائل و مشکلات این شهرستان بود. در این جلسه جمع کثیری از خبرنگاران استان لرستان که هرکدام نماینده یک یا چند رسانه بودند دور هم گرد آمدند تا سوالات و انتقادها و پیشنهادهایی رسانه های مربوطه را به سمع و نظر محمد محمدی نژاد فرماندار رومشکان برسانند.

p1

در این نشست سولات و مباحث زیادی مطرح شده که ازجمله آنها می توان به روندساخت کارخانه ذوب آهن رومشکان ، مشکلات مخابراتی و پایین بودن سرعت اینترنت و نحوه ی برگزاری انتخاباتی سالم و با شکوه در شهرستان رومشکان اشاره کرد.

p2

از جمله مباحث این نشست سوال خبرنگار هومیان نیوز بودکه بیان داشت ؛ جناب فرماندار پاسخ شما در خصوص اینکه کارخانه ذوب آهن رومشکان یک ژانر تبلیغاتی است، یا مسئله دیگری چه می باشد؟

فرماندار رومشکان پاسخ این سوال را این چنین بیان کرد: این کارخانه یکسال قبل از ورود من به فرمانداری رومشکان پایه ریزی شده و هرگز یک ژانر و پروژه تبلیغاتی نمی باشد، چرا که پس از انجام کارهای مقدماتی، مدیراین پروژه با یک سرمایه دار ایتالیایی قرارداد همکاری بسته است و تاکنون هم پیشرفت هایی داشته است. البته ایشان نتوانسته طبق قول و تعهدی که داده است،عمل نماید. استاندار استان هم در جریان این امر می باشد و به مدیر پروژه تذکر داده شده که باید جوابگو باشند. ما هم به استانداری نامه زدیم و عنوان کردیم که این پروژه یک کارگاه نیمه فعال است.

p4

فرماندار رومشکان در خصوص سوال یکی از خبرنگاران که عنوان کرد فضای انتخابات و بر گزاری آن را چطور ارزیابی می کنید ، صحبتهایی را داشت که به اختصار چکیده ای از آن به حضور مخاطبان می رسد.

فرماندار رومشکان بیان کرد:فرماندار هرشهرستانی مکلف به اجرایی قانون است و من باید با توجه به امکانات موجود به وظیفه ام عمل کنم و باید عنوان کنم که بنده هرکاری را ندانم اما خیلی خوب می توانم انتخابات را برگزارکنم . من چندین سال مسئولیت معاونت سیاسی امنتی فرمانداری شهرستان کوهدشت راعهده دار بوده ام که دراین چند سال انتخابات مهم وسختی را برگزار کرده ایم و تا کنون هم هیچ مشکلی در این خصوص نداشته ایم.همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و قانون را رعایت کنیم.رای، فکر و اندیشه مردم است و همه عوامل اجرایی باید این را بدانند و در حفظ آن بایدکوشا و مقتدر باشند.بر اساس قوانین با متخلفین برخورد خواهد شد همچنین براساس ماده ۶۰ قانون اساسی أعضای هیئت اجرائی حق شرکت در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها را ندارد. و چنانچه موردی مشاهده شود با آن برخوردی قاطع خواهد شد. در ضمن دادگستری هم لیست های ما را که برای اجرای انتخابات اعلام می کنیم، بررسی می کند و اگر شخصی در لیست اعلامی وجود داشته باشد ولی فرد مناسبی برای برگزاری انتخابات نباشد،بر اساس قوانین حذف خواهد شد.

p5

ازجمله سوالاتی که خبرنگاران عنوان کردند،یک سوال و یک درد مشترک نیز از سوی همه خبرنگاران بیان شدکه آن هم مشکلات و پایین بودن سرعت اینترنت درشهرستان رومشکان بود.که فرماندار در این خصوص این چنین عنوان نمود:

بحث مخابرات و مشکلات اینترنتی درشهرستان رومشکان یک مشکل مهم وکلی می باشد. مخابرات یک شرکت غالباً خصوصی می باشد اما در بحث مدیریتی زیر نظر دولت است. و با توجه به اینکه زیرساختی ها باید فراهم شود تا مخابرات توسعه یابد ،ما باید در بحث مخابرات در شهرستان رومشکان زیرساخت ها را فراهم آورده ،که متاسفانه هنوز شاهد فعالیت قابلی نشدیم.از شما خبرنگاران و اهالی رسانه می خواهیم که در این راه به ما کمک نمائید.

p6

همچنین در این نشست خبری،فرماندار رومشکان درخصوص سوال خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رومشکان نیوز که شرایط بودجه در سالهای گذشته و امسال چه تغییری داشته است ؟

محمدی نژاد فرماندار رومشکان این توضیح را داد : بودجه رومشکان در زمانی که بخش بوده بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان بوده امابعداز شهرستان شدن به ۲۷میلیارد تومان افزایش داشته است . همچنین از طریق ماده ۱۸۰ توانستیم که ۱۶میلیارد تومان برای بودجه امسال از دولت دریافت کنیم این درحالی است که اکثرشهرستانهای باسابقه ی بیش از ۳۰سال فرمانداری فقط ۸میلیارد تومان دریافت نموده اند .

p8

لازم به ذکر است که فرماندار رومشکان در این جلسه از همکاری و انتشار اخبار این شهرستان توسط پایگاه خبری تحلیلی رومشکان نیوز و آقای علی ملکی مدیرمسئول این پایگاه خبری تشکر و قدردانی نمودند. همچنین در خصوص برگزاری این نشست خبری و تعامل این پایگاه خبری و سردبیر آن که در اطلاع رسانی به سایرخبرنگاران و اصحاب رسانه همکاری داشتند تشکر نمودند.

خبرنگار : حسن امرایی / رومشکان نیوز

تصاویر بیشتر:

p3 p6 p9


نظرات کاربران
  1. رمادی3 می‌گه:

    اگه مثل دوره های قبل باشه فکر نکنم آقای فرماندار………….

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی