پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴
کد خبر: 2609

به گزارش رومشکان نیوز:

بازوند

به گزارش رومشکان نیوز ، هوشنگ بازوند صبح امروز در نخستین جلسه ستاد ساماندهی زائران اربعین حسینی در خرم‌آباد اظهار داشت: سال گذشته زائران اربعین حسینی متولی خاص و مشخصی برای ساماندهی و استقبال از آنها نداشته، اما امسال مسئولیت اعزام زائران به عهده وزارت کشور قرار گرفته و در استان‌ها نیز استانداران این ساماندهی‌ها را انجام می‌دهند.
وی عنوان کرد: امروز نخستین جلسه ستاد زائران اربعین حسینی را در لرستان برگزار کرده‌ایم و چهار دستگاه اجرایی متولی این کار قرار گرفته تا مکان‌هایی برای استقبال از زائران اربعین حسینی در مسیر محورهای مواصلاتی استان لرستان و شهرهای این استان دایر کنند و از این زائرین پذیرایی انجام دهند.

استاندار لرستان گفت: به فرمانداران سراسر شهرهای لرستان ابلاغ شده تا این ستاد را در شهرستان‌های خود برگزار کنند و نسبت به راه‌اندازی مجتمع‌های بین‌راهی، مساجد و حسینیه‌ها برای اساکن و پذیرایی از زائران اربعین حسینی آماده و فراهم کنند.

بازوند خاطرنشان کرد: از طریق حمل و نقل و پایانه‌های استان قرار است که مکان‌های مشخصی برای رفت و برگشت زائران اربعین حسینی از استان لرستان به مهران مشخص شود تا مانند سال گذشته با مشکل مواجه نشویم.

وی از فرمانداران شهرهای استان لرستان خواست، اسکان‌های اضطراری را برای این زائران تجهیز کنند تا زائران بتوانند با آسوده خاطر به سفر خود ادامه دهند.

استاندار لرستان گفت: یکی از مصوبه‌های این جلسه این است که ائمه جمعه سراسر لرستان ابلاغ شود تا بخشی از خطبه‌های خود را در زمینه فرهنگ‌سازی و استقبال از زائرین اربعین حسینی اختصاص دهند.

 

بازوند


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی