شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۴
کد خبر: 1523

به گزارش رومشکان نیوز:

حنان

به گزارش رومشکان به نقل هومیان نیوز : مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان در آیین گرامیداشت مقام خبرنگار بیان داشت:«حیات دنیا و پیشرفت آن بواسطه‌ی وجود حرفه‌ی خبرنگاری است». شامگاه جمعه شانزدهم مردادماه/ حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان در جمع خبرنگاران استان که به هتل سالیز خرم‌آباد رفته بودند بیان کرد:«اگر در دنیا یک ساعت خبر نباشد دنیا دچار رکود می‌شود و البته خبرنگاری هم لوازمی دارد از جمله: داشتن ذوق و استعداد برای خبرنگاری که نگاه موشکافانه و دقیق به خبر را می‌طلبد؛ اگر این نگاه وجود نداشته باشد خبر فقط یک خبر پوسته‌ای و نه یک خبر عمیق خواهد بود».

حنان ادامه داد:«داشتن سرعت عمل در انتقال خبر به مخاطب از دیگر خصوصیات خبرنگاری است و خبرنگار مفسر خبر نیست بلکه باید خبر را به سرعت در اختیار مخاطب قرار بدهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن تصمیمات گرفته شود؛ الان رقابت بین رسانه‌ها وجود دارد و همین باعث می‌شود که اگر رسانه نتواند رقابت کند خبر سوخته تحویل مخاطب داده می‌شود».
حنان

وی توضیح داد:«خبرنگار باید عین واقعیات را بیان کند و اگر خلاف این باشد آنگاه اعتماد به خبرنگار از بین می‌رود و خبرنگار هم‌چنین باید مطالعه وسیع داشته باشد و تنها حرفه‌ای که نیاز در همه علوم مطالعه کند خبرنگاری است و خبرنگار همیشه باید به‌روز باشد».

او تشریح کرد:«آموزشهای تخصصی برای خبرنگار بسیار مهم است و خوشبختانه خانه مطبوعات استان کارهای خوبی در این راستا انجام داده است؛ حتا شما خبرنگاران باید کتابخانه تخصصی خودتان را داشته باشید و کارگاه‌های آموزشی نیز باید به صورت مرتب برگزار شود».

مدیرکل ارشاد اسلامی استان لرستان بیان داشت:«یک خبرنگار باید مسئولیت‌پذیری داشته باشد و بداند خبری که الان منتشر می‌کند چه بسا یک ساعت دیگر در کل دنیا منتشر شود و باید خبرنگار بداند که نتایج و پیامدهای انتشارخبرش چه خواهد بود».

آیین-یک

مدیران مسئول خبرنگاران را بیمه کنند

حجت‌الاسلام حنان توضیح داد:«در مورد بیمه هم وظیفه مدیرمسئول نشریات و رسانه‌هاست که خبرنگارانشان را بیمه کنند و اگر خبرنگاری هست که بیمه نشده است باید به ما اطلاع بدهد تا ما به صورت ویژه پیگیری کنیم».

وی افزود:«براساس قانون همه ادارات و سازمانهای دولتی آگهی‌های خود را باید به ارشاد بدهند تا م الف بخورد وبه صورت عادلانه در بین نشریات توزیع شود؛ اگر اداره‌ای خودش به صورت مستقیم به نشریات و رسانه‌ها آگهی بدهد خلاف قانون عمل کرده است».

او تصریح کرد:«هم جناب استاندار و هم مهندس شاهرخی معاون سیاسی استاندار به طور جد پیگیر این موضوع هستند که آگهی‌های ادارات استان از طریق ارشاد توزیع شود ولی متأسفانه اکثر ادارات این کار را نمی‌کنند».

اسامی پنج اداره‌ای که آگهی به ارشاد می‌دهند

مدیرکل ارشاد اسلامی استان لرستان ادامه داد:«خوب است اسامی پنج اداره‌ای را اعلام کنم که قانون را اجرا می‌کنند و آگهی‌های خود را از کانال ارشاد توزیع می‌کنند؛ اول صنعت و معدن و دوم میراث فرهنگی و سوم راه و شهرسازی و چهارم امور مالیاتی و پنجم آب منطقه‌ای استان لرستان».

حجت‌الاسلام حنان توضیح داد:«اگر آگهی‌های ادارات استان از طریق ارشاد توزیع بشوند بی‌عدالتی هم از بین می‌رود و تازه قیمت آگهی‌ها هم بالاتر است و به نفع نشریات است؛ در وضعیت فعلی می‌بینیم که زد و بندهایی می‌شودو بی‌عدالتی‌هایی صورت می‌گیرد».

حنان تشریح کرد:«آگهی دادن ادارات دولتی به ویژه‌نامه‌های روزنامه‌های سراسری خلاف قانون است و آگهی‌های دولتی باید به نشریات محلی داده شود تا در حق این نشریات اجحاف صورت نگیرد».

وی افزود:«برای یک مدیر دستگاه اداری باید افتخار باشد که نشریات را اشتراک بگیرد و جناب استاندار هم پیگیر این قضیه است که ادارات استان از نشریات اشتراک داشته باشند».

او تصریح کرد:«تصویب شده‌ است که سی درصد مطالبات نشریات پرداخت شود و بنده از همین فردا دنبال تحقق این مطالبات سی درصدی هستم».

آیین-سه

کمیت و کیفیت نشریات محلی بالا رفته است

مدیرکل ارشاد اسلامی استان لرستان توضیح داد:«خوشبختانه در طول یک سال گذشته مشاهده کرده‌ایم که هم کمیت و هم کیفیت نشریات محلی به سرعت رشد داشته است و ما الان در وضعیت بسیار خوبی هستم و باید تلاش کنیم که نشریات محلی همگام با روزنامه‌های سراسری گام بردارند».

حاضران در جلسه

اصحاب رسانه/ معاون سیاسی استاندار(شاهرخی)/ مدیرکل امور اجتماعی استانداری(قربانی)/ مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان(رشیدی‌نیا)/ خانواده خبرنگار شهید صارمی/ خانواده خبرنگار شهید علیرضا حیدری/ اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان/ عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد(آذری)/ دبیر حزب همبستگی استان لرستان(کرم ملک‌آسا) از حاضران در جلسه تجلیل از مقام خبرنگار بودند.

آیین-دو

ضیافت شام

هم‌چنین ضیافت شام نیز به همت اداره ارشاد استان لرستان برگزار شد و خبرنگاران شام را نیز در هتل سالیز صرف کردند.


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی