پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۳
کد خبر: 627

به گزارش رومشکان نیوز:

دانلود (2)

در طب جدید فشارخون درد بی درمان است اما در طب سنتی…

هر آنچه مبتلایان به فشارخون باید بدانند و رعایت کنند:

۱-بیمار فشارخون بالا باید گیاهان خوشبو با مزاج سرد استشمام کنند. این بیماران باید از تنش‌های عصبی دوری جوید.
۲-بیمار فشارخون بالا باید از تفریح در طبیعت نهایت استفاده را ببرد.
۳-افراد مبتلا به فشارخون بالا باید از نگاه کردن به رنگ‌های سرخ و رنگ‌های تند اجتناب ورزد.

images (1)
۴-بیماران مبتلا به فشارخون در صورت ابتلا غلظت و چسبندگی خون در خطر سکته‌های قلبی و مغزی قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از غلظت خون باید از خوردن غذاهای غلیظ، دیرهضم، چرب و سرخ‌کردنی‌ها بپرهیزند.
۵-بیمار فشارخون باید هر روز ورزش کند و تحرک بدنی کافی داشته باشد.این افراد برای جلوگیری از سکته هر چند روز یک بار بوسیله پودر انفیه (داروی عطسه آور) خود را وادار به عطسه کنند.
۶-هر گاه بیمار، احساس سنگینی در سینه یا سر کرد یا احساس کرد زبانش سنگین و کم حس است، بلافاصله کمی آبغوره بی نمک را با آب رقیق کرده بنوشد ، دراز کشیده چشم‌ها را ببندد و  آرامش داشته باشد، سپس برخاسته و از پودر انفیه استفاده کند و در اسرع وقت اقدام به حجامت یا زالودرمانی کند.
۷-بیماران فشارخونی بهتر است هفته‌ای یک بار از داروی مسهل‌عام استفاده کنند تا با ایجاد اسهال از خطر سکته رهایی یابند.
این افراد برای پیشگیری از سکته در فصل بهار و پاییز اقدام به خونگیری کنند، این خونگیری به روش حجامت یا زالودرمانی یا فصد است. حداقل سه بار در بهار و دو بار در پاییز هر سال حجامت کند.
۸-بیماران فشارخونی باید بدانند چاقی و فشارخون خطر ابتلا به سکته را چند برابر می‌کند.
۹-بیماران فشارخونی بدانند اگر شب غذای غلیظ، چرب و دیر هضم خورده و با فاصله کمی از آن بخوابند، همان شب ممکن است دچار سکته شوند؛ بنابراین شب‌ها از مصرف غذای قوی و غلیظ خودداری کرده و بین غذا و خواب حداقل دو ساعت تأخیر بیندازند، شکم را قبل از خواب تخلیه کنند و توجه کنند که اگر این شرایط را رعایت نکردند حداقل آن شب به حمام نروند.
۱۰-مبتلایان به فشارخون باید بدانند بی‌خوابی با داشتن فشارخون بالا خطر ابتلا به سکته را چند برابر می‌کند. همچنین خواب زیاد و به ویژه خواب زیاد هنگام روز برای آنان خطرناک است.

۱۱-بیماران فشارخونی بهتر است در حمام از آبزن حمام دارویی و امثال آن استفاده کنند و آن را بر شامپو و صابون ترجیح دهند
۱۲-این افراد مصرف میوه، سبزی و شربت‌های گیاهی را بر مصرف غذاهای غلیظ ترجیح دهند.
۱۳-بیماران فشارخونی از مصرف غذاهای بسته‌بندی شده، آب میوه‌های بسته‌بندی شده، فست فودها و ساندویچ اجتناب کنند.
۱۴-این افراد از نان سبوس دار استفاده کنند.
۱۵-بیماران فشارخونی از مصرف برنج به افراط پرهیز کنند.
۱۶-بیماران مبتلا به فشارخون شب‌ها از خورن ماهی و تخم مرغ اجتناب کرده و تنها در وعده صبحانه یا ناهار از این دست مواد استفاده کنند.
۱۷-بیماران فشارخونی؛ اگر به طور اتفاقی در شب دچار فشارخون بالا شدند مقداری حنا را با آبغوره بی‌نمک مخلوط کرده و آن را به کف پای خود ببندند، علاوه بر این پاشویه کردن با آب جوشانده گل‌ختمی ،کاهو با سرکه یا آبغوره و یا پاشویه با آب سرد هر شب قبل از خواب از خطر ابتلا به سکته می‌کاهد.
۱۸-این قشر بدانند نخوردن نمک برای آنان مضر است. نمک در صورتی در بیماری فشارخون خطرناک است که غلظت خون شدیدی نیز وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است در مصرف نمک افراط نکنند. اگر از غذای شور استفاده کردند بعد از آن با مصرف مایعات ادرار آور، مایعات مایل به ترش و آب میوه‌های ترش و شیرین مانند آب گریپ فوروت، نارنگی یا نارنگی با دوغ بدون نمک یا آب انار یا شربت زرشک و امثال آن نمک زیاد را از بدن خارج و خنثی کنند.

 حتما از نمک دریا استفاده کنید. نمک های رایج در بازار برای همگان مضر است.

درمان فشارخون- پیک شفا/ نوشته: سید محمد موسوی‌، عضو هیات جامع طب ایرانی اسلامی-


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی