شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴
کد خبر: 2705

به گزارش رومشکان نیوز:

telegram-app-for-smartphones

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی لرستان در خصوص ربات های تلگرام که این روزها رشد قارچ گونه پیدا کرده اند، هشدار داد. به گزارش رومشکان نیوز ، سرهنگ فرهادابدال چگنی گفت: تلگرام، اپلیکیشن قدرتمندی که اخیرا وارد بازار شده توانسته تمام رقبای پیام رسان خود از جمله وایبر را کنار بزند و قابلیت بسیار منحصر به فرد این برنامه وجود ربات های هوشمند است.


وی افزود: ربات های نرم افزاری به صورت اکانت های مجازی هستند که توسط کاربران به گروه ها اضافه می شوند، همچنین اگر این ربات ها در گروهی باشند و لینکی را در گروه معرفی کنند به طور مخفیانه نیز می تواند به آن گروه نفوذ کنند.

ابدال چگنی ادامه داد: این ربات ها با پسوند نام Bot وارد تلگرام شده و این احتمال قوی را می توان داد که این ربات‌ها قابلیت جاسوسی نیز داشته باشند.

رئیس پلیس فتا لرستان بیان داشت: قابلیت جدید این ربات ها تولید و انتشار عکس های مستهجن و انتشار آن ها بین گروه ها است و اگر این ربات ها توسط مدیر گروه پاک نشود می تواند ربات های بیشتری را به صورت اتوماتیک در گروه ها اضافه کند تا اعضای گروه ها به دلیل دیدن مطالب غیر اخلاقی یا تصاویر مستهجن از گروه خارج شوند.

وی افزود: در برخی موارد افراد سودجو با شناسایی طعمه خود و ارسال پیامکی به نام شرکت تلگرام و یا با استفاده از ترفندهای دیگری مبنی بر اینکه (برای جلوگیری از هک شدن تلگرام و سرقت اطلاعات شخصی خود، پیامکی حاوی کد دستوری برای شما ارسال خواهد شد، با ارسال این کد دستوری برای ما از هک شدن تلگرام خود جلوگیری کنید) به محض ارسال کد برای شماره موردنظر تلگرام شخص قربانی هک شده و هکر به تمامی اطلاعات از جمله تصاویر، فیلم ها، مخاطبان، لیست دوستان و … دسترسی پیدا می کند.

ابدال چگنی به کاربران توصیه کرد: برای پیشگیری از خطرات احتمالی، این ربات ها را از گروه ها بیرون کرده و یا از گروه هایی که این ربات ها در آن هستند خارج شوند و یا برای حفظ امنیت در شبکه تلگرام، مانند دیگر شبکه های اجتماعی از دریافت فایل های مشکوک از افراد ناشناس به طور جدی خودداری کنند.

 

telegram-app-for-smartphones


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی