دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳
کد خبر: 743

به گزارش رومشکان نیوز:

دانلود

درمان کلسترول بالا

کلسترول معمولا درگرم مزاجها بیشتربالا می رود.
الف)ازترکیب(۲ واحدعسل+۲واحدعرق نعنا+۱ واحدسرکه طبیعی)یک سوم را درلیوان ریخته بقیه را آب ریخته یکساعت پس از شام میل شود.(سرکنگبین)
ب)حجامت عام در نیمه ماه قمری یک الی سه مرحله
ج)کاهش سودازاها وکاهش چربیها وسرخ کردنیها حتی چربی طبیعی مثل کره حیوانی
نکته زمان درمان بسته به میزان بالا بودن کلسترول بین ۴۰ تا ۱۲۰روز طول میکشد.تعداد مراحل حجامت هم به همین شکل تنظیم کنید.هر دو ماه یکبار با آزمایش خون کاهش کلسترول خود را ارزیابی کنید..

درمان تری گلیسیرید بالا( چربی)
تری گلیسیرید بیشتر در سرد مزاجها بالا میرود.
الف) دوسین ((۳ واحد عسل+۱ واحدسیاهدانه نیم کوب) از این ترکیب هر۱۲ ساعت ۱ ق مربا خوری .بعد از شام ترجیح دارد.
ب)ارده با شیره انگور روزی یه پیاله میل شود.
ج)خوردن گرمیها مخصوصا مویز ـ زیتون ـ انجیر ـ گوشت گوسفندی ـ کره حیوانی ـ انگور و… توصیه میشود.
د)کاهش جدی سردیها
نکته:  کاهش سردیها و افزایش گرمیها را بسته به میزان سردی مزاج تنظیم نمایید.مثلا اگر کسی غلبه شدید بلغم دارد پس باید برای مدت حداقل ۴۰ روز سردیها را ترک کندوسپس تا ۳ الی ۴ ماه سردیها را بسیار کم بخورد.
ضمنا این برنامه غذایی را بسته به فصل باید تنظیم کنید.مثلا در فصل تابستان نیاز به ترک سردی برای همان فرد ذکر شده بالا نیست
ـــ درمان کلسترول و تری گلیسیرید وقتی هردو بالا باشد:
اگر کلسترول بالاتر باشد بنای درمان را بر درمان کلسترول میگذاریم که یاد شد با این تفاوت که میزان سرکه در سرکه انگبین را به نصف واحد کاهش میدهیم.
حال اگر تری گلیسیرید بالاتر باشد بنای درمان را بر درمان تری گلیسیریدکه در بالا گفته شده است میگذاریم با این تفاوت که به ترکیب سیاهدانه و عسل باید نیم واحد سرکه طبیعی هم اضافه کرد..
توجه:اگر این دو چربی هردو خیلی بالا و به هم نزدیک باشند اینجا باید براساس مزاج بیمار تصمیم گیری شود اگر بیمار سردمزاج است بنارا بردرمان تری گلیسیرید و اگر گرم مزاج است ابتدا بیمار را حجامت کرده وبعد درمان کلسترول را شروع می شود.
نسخه حکیم خیراندیش

تندرست باشید- فتحعلی قبادی
.


نظرات کاربران

جدید ترین اخبار

اخبار تصادفی